Чорновол Тетяна Миколаївна. Досьє №44/313

08.07.2015
6232

Чорновол Тетяна Миколаївна

Нардеп ВРУ VIII скликання від «Народного фронту». Штатний радник голови МВС з 4 вересня 2014 р. Працює випусковим редактором на сайті Lb.ua, кореспондентом «Української правди».

БІОГРАФІЯ

Тетяна Миколаївна Чорновол з’явилась на світ 4 червня 1979 р. у Черкаській області.

На даний момент проживає у с. Гора під Києвом.

Початок своєї активної діяльності Тетяна Чорновол заклала у 16 років, коли була співпрацівником видання «Компаньйон», а пізніше — журналу «ПіК України», який випускав матеріали з політичною та культурною тематикою.

У 17-річному віці Чорновол Тетяна Миколаївна була учасницею акції політичної партії праворадикального толку УНА-УНСО, яка вважається попередником «Правого сектору». Пізніше Тетяну Миколаївну обрали прес-секретарем організації. Але по закінченню операції «Україна без Кучми» націоналісти почали діалог з тодішньою владою, і Чорновол залишала організацію, назвавши її дії «зрадою принципів».

У 2001 р. Тетяна Чорновол закінчила навчання у Київському міжнародному інституті лінгвістики та права. Зі стін ВНЗ вийшла дипломованим журналістом.

Працюючи на сайті «Оглядач» («Обозреватель»), Тетяна Чорновол займалася репортерською діяльністю та проводила журналістські розслідування.

Влітку 2012 р. їй було інкриміновано дрібне хуліганство за надпис «Янукович, мова — твій вирок. Не підписуй!», яку вона залишала навпроти хати Віктора Януковича. Слова були написані метровими літерами жовтою фарбою. За цей випадок Тетяні Чорновол світив штраф або 15 діб арешту. У той же день Тетяна Миколаївна була виправдана судом. Цією акцією громадський діяч Чорновол виразила протест проти того, щоб Янукович підписував законопроект «Про основи державної мовної політики», який гарантував використання «регіональних мов», який 1 серпня йому на підпис відправив спікер Парламенту Володимир Литвин. Цей закон все-таки прийняли, але пізніше він був скасований – 23 лютого 2014 р. під час «революції гідності».

24 серпня 2012 р. редактор «Лівого берега» Тетяна Чорновол прокралась на територію «Межигір’я», по якому вона у 2006 р. найпершою опублікувала розслідування, і за декілька годин до виявлення себе охороною змогла зробити на мобільний телефон ряд знімків. Потім журналістка Чорновол виклала їх в Інтернет.

16.08.2013 р. Чорновол Тетяна Миколаївна і ще 4 депутати прийшли у Київську міську раду, протестуючи проти наміченої на 19 серпня сесії міської ради, термін якої стік ще 2 червня. Чотирьом депутатам було присуджено по 5 діб адмін. арешту. Чорновол працівники МНС знімали з карнизу Київської Ради. Їй був виписаний штраф за хуліганство та опір міліції.

Також займає посаду випускового редактору сайту новин «Лівий берег» — Lb.ua. Журналістка Тетяна Чорновол стала широко відома завдяки своїм політичним акціям. Крім того, вона займалася розслідуванням корупційних схем. Матеріли видавали чималий резонанс.

ПОЛІТИКА

На виборах у Верховну Раду по мажоритарному округу у Львівський області у 2014 р. Тетяна Миколаївна Чорновол, висувалась партією «Батьківщина», зайняла друге місце, поступившись Яровлаву Дубневичу.

Активно приймала участь у подіях за часів Майдану. 25 грудня 2014 р. на Бориспільський трасі Тетяну Чорновол жорстоко побили невідомі. Ця подія пов’язується з її працею. Пізніше Чорновол поділилась підозрами. Що замовником її побиття міг бути Віктор Янукович, а організатором побиття виступати його особистий охоронець.

5 березня 2014 р. Арсеній Яценюк уповноважив Тетяну Чорновол займатися питаннями антикорупційної політики.

10 вересня того ж року Тетяна Чорновол стала членом партії «Народний фронт», яку очолив Яценюк з Турчиновим. У 2014 р. стала нардепом, пройшовши у Верховну Раду за списком своєї партії.

КОМПРОМАТ

Як доповідає координатор організації «Правий сектор» у Рівненській області, за два тижні до того, як сталося вбивство Олександра Музичко, Тетяна Чорновол зустрічалась із жертвою. Вона пропонувала «Сашкові Білому» на деякий час залишити країну та гроші у розмірі 20000 доларів.

2 березня 2015 р. на каналі «112-Україна» Чорновол Тетяна Миколаївна заявила, що скандалити з приводу нової посади сина Пашинського – це підлість. Антон Пашинський, син народного депутата України Сергія Пашинського, здобув посаду голови одного із департаментів «Спецтехноекспорта», підприємства у структурі «Укроборонпрому». Підприємство, як відомо, здійснює продаж оборонної продукції іноземним партнерам.

І це будучи при владі на посаді борця з корупцією.

24 березня 2015 р. медіаексперт Анатолій Шарій опублікував у своєму блозі статтю з зображенням білетів Тетяни Чорновол, за якими вона 12 квітня повинна була вилетіти з аеропорту Ной Бай у подорож вартістю більш ніж 50000 гривень. Варто зазначити, що у 2014 р. Тетяна Чорновол задекларувала відсутність доходів у 2013 р., а вся її родина заробила за той самий рік лише 10000 гривень.

21 травня 2015 р. кореспондент «Української правди» зафіксував кнопкодавство зі сторони Тетяни Чорновол. Зафіксований на відео епізод стався під час голосування за законопроект №1912 про особливості оподаткування імпорту електромобілів. У коментарі Тетяна Чорновол заявила, що робила це в інтересах держави.

СІМ’Я

Чоловік Чорновол Тетяни Миколаївни, Микола Березовий, загинув у зоні АТО. Це відбулося у Донецькій області, де у серпні 2014 р. йшли запеклі бої біля міста Іловайськ. На війну він пішов добровольцем у складі батальйону «Азов». Посмертно був нагороджений орденом «За відвагу».

Вдова Тетяна Миколаївна виховує дітей: дочку Іванну та сина Устима.

 

Поделиться
Комментарии (0)

Комментарии закрыты.

mediametrics