Бережна Ірина Григоріївна. Досьє №44/71

12.11.2015
3783

Бережна Ірина Григоріївна

Народний депутат України VI (Партія регіонів), VII (Партія регіонів) скликань

БІОГРАФІЯ

Бережна Ірина Григоріївна народилась 13 серпня 1980 року у місті Луганську.

У 2002 році закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціалізацією Правознавство.

У 2009 році отримала другу вищу освіту за фахом Державне управління, закінчивши Національну академію управління при Президентові України.

Блоги, особисті сторінки:

Фейсбук: berezhna

Сайт: berezhnaya.com.ua

Автор чисельних професійних публікацій на політичну та юридичну тематику в українських та закордонних ЗМІ.

ЗВАННЯ, ЧИНИ, РЕГАЛІЇ

У вересні 2008 року народний депутат Ірина Бережна очолила номінальний комітет Європейської бізнес асамблеї (м. Оксфорд, Великобританія) та Наукову Раду Міжнародного університету міста Вени, де Ірині Бережній присвоїли міжнародне звання Почесний професор Міжнародного університету Вени.

У липні 2007-го отримала ступінь доктора філософії у галузі права. Автор ряду публікацій з питань права та нотаріальної практики в юридичних та ділових виданнях. Член Асоціації юристів України. Співпрацює з Асоціацією правовідів України, Нотаріальною палатою, Європейською бізнес-асоціацією.

—     «Людина року-2009» в номінації «Нова генерація року».

—     Жінка III тисячоліття 2007 року.

—     Заслужений юрист України (2011).

КАР’ЄРА

Під час навчання на юридичному факультеті Ірина Бережна пройшла стажування у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (1999-2000 рр., Відділ розслідувань правопорушень на ринку цінних паперів Контрольно-правового Управління НКЦПФР).

Під час навчання (2000-2002 роки) працювала помічником-консультантом Голови підкомітету з питань законодавства, систематизації законодавства та його відповідності міжнародному праву Комітету з питань правової політики Верховної Ради України.

Після закінчення університету, була стажером державного нотаріусу Першої нотаріальної контори міста Києва.

01.02.2004 – 19.03.2004 рр. – заступник директора з господарчо-правових питань ТОВ «Юридична фірма «Астрая-Сервіс».

У січні 2004 року здавала кваліфікаційний іспит та отримала свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю, а у березні 2004 року зареєструвала приватну нотаріальну діяльність та відкрила нотаріальну контору у Києві.

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 1999 відкрила свій перший бізнес – туристичну фірму. Через чотири роки з моменту заснування її нотаріальна контора отримала європейську нагороду European quality. Ще зі студентської лавки Ірина Бережна працювала з віп-клієнтами. Наприклад, вона допомагала у юридичних питаннях Юрію Кармазіну. У результаті стала його помічницею у парламенті, і там обзавелась новими та грошовитими клієнтами. Говорять, що на момент того, як Бережна зайнялась політикою, вона була одним з найбагатших нотаріусів Києва.

ПОЛІТИКА

У вересні 2007 року на дострокових парламентських виборах Ірина Бережна була обрана народним депутатом України VI скликання від Партії регіонів (№151 у списку). Була членом Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, Головою Комітету з питань захисту прав, свобод, інтересів громадян та систематизації, адаптації законодавства України до міжнародно-правових стандартів у галузі правосуддя та статусу суддів Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

У 2007 році стала офіційним нотаріусом проекту телеканалу «1+1» «Танці з зірками-2» та «Танці з зірками. Ліга чемпіонів», де у якості офіційної особи нотаріально завіряла результати голосування.

З листопада 2012 року Ірина Бережна – народний депутат Верховної Ради України VII скликання, обрана по багатомандатному виборчому округу №169 (Харківська область).

Психологічний портрет

Політичні коментарі нардепа Ірини Бережної у цілому «витримані у дусі» офіційного курсу Партії регіонів. Так, вона заявила, що третій президент Віктор Ющенко «у своєму прагненні створити й винести на референдум текст нової Конституції України дублює шлях свого попередника Леоніда Кучми».

На думку депутата, виданий колись наказ Міністерства культури про обов’язкове дублювання кінофільмів українською мовою – «колосальний правовий нігілізм». А першопричина проблеми – бізнес-інтереси певних чиновників від культури. Говорить, що у політиці бути на кого-небудь схожою не намагається, але, у той самий час, їй імпонує Гілларі Клінтон та Маргарет Тетчер.

Широкій аудиторії Бережна стала відома завдяки участі у популярних телевізійних проектах «Танці з зірками – 2» та «Танці з зірками. Ліга чемпіонів» (весна та осінь 2007-го. Канал 1+1). У якості офіційного нотаріуса проекту вона засвідчувала результати голосування телеглядачів.

КОМПРОМАТ

Історія Ірини Бережної, або як цицьки будують та жити допомагають

Регіоналу Ірину Бережну називають завидною нареченою з парламенту. Вона молода, завжди ефектно виглядає, знає толк у красивих речах, та не тільки знає, а й має їх. Депутат без комплексів хизується у Верховній Раді з сумочкою, яка коштує більше 100 тис. гривень, або годинниками за 220 тис. гривень. Вони приймає участь у благодійних проектах, веде свою сторінку в Інтернеті, на якій юрист дає поради українцям, які потрапили у складну ситуацію. Жінка обожнює мандрувати чи відвідувати заходи міжнародного класу.

Зрозуміло, що багатьох виборців цікавить питання, що потрібно робити, щоб заробити такі ж гроші, ну якщо не такі, то хоча б трохи менші, адже на середньостатистичну зарплатню у 2000 тис. гривень навіть мріяти не варто про те, щоб з’їздити на карнавал до Венеції. Відповідь тут проста – мати зв’язок з олігархом Фуксманом та лобіювати бізнес-інтереси підприємств, навіть рейдерів. Адже гроші, як багато хто стверджує, не пахнуть.

Скандальний закон про рішення судів

Депутат Бережна Ірина Григоріївна є автором скандального закону, який закриває доступ громадськості до рішення судів. Так, вона пропрацювала над правками у закон таким чином, що тепер не всі рішення судів будуть одразу ж потрапляти до реєстру судових рішень для публічного ознайомлення. Що показувати громадянам, а що ні, будуть вирішувати члени Ради суддів, і то після спеціальної консультації з Державною судовою адміністрацією України. Цей закон був підписаний Президентом.

Після цього експерти заявили, що тепер робота судової системи не буде прозорою, що судді можуть просто заховати від українців резонансні справи, а також і резонансні рішення за ними. Журналісти звернулись до нардепа Ірини Бережної з проханням пояснити, чим вона керувалась, коли вносила правки до закону. Депутат спочатку пообіцяла відповісти на питання у письмовому вигляді, потім послалась на хворобу і взагалі відмовилась давати які-небудь пояснення. Заради справедливості слід відмітити, що жінка дійсно хворіла, але це їй не завадило активно спілкуватися з друзями у соціальних мережах, це й обурило журналістів. За їх словами, пояснити, чому вона вирішила внести правки до закону, не забрало б у неї багато часу.

Фуксманівська підтримка

Недоброзичлівці говорять про те, що Ірину Бережну по життю веде олігарх Борис Фуксман. Саме від нього жінка нібито й народила дочку Данієлу.

Борис Фуксман емігрував з СРСР до Німеччини у 1972 р. Злі язики стверджують, що він налагодив незаконні постачання краденого антикваріату з Радянського Союзу до Європи. Через п’ять років у зв’язку з незаконними валютними операціями йому навіть заборонили в’їзд на територію СРСР. Але коли Союз розпався, Фуксман став приїжджати в Україну, і не просто приїжджати, а й активно працювати в країні, як бізнесмен.

Наприклад, у 1995 році разом з Рабіновичем він відкриває телеканал «1+1». Говорять, що Рабінович допомагав не просто з отриманням необхідних ліцензій, а й з грошима. За різними оцінками, йому належало від 25 до 50% акцій телеканалу. Але незабаром дружба закінчилась, і партнери почали зі скандалом ділити спільний бізнес. Говорять, що Рабінович продав Фуксману свої акції всього лише за 2,5 млн. доларів.

У результаті німецький олігарх перепродав їх Рональду Лаудеру, медіамагнату зі Штатів, за суму, яка у рази перевищує ту, за яку акції продав Рабінович. Зокрема, про це пише журналіст Юрген Отто у своїй книзі «Олігарх». Деякі експерти стверджують, що «кидати» своїх партнерів Фуксман звик, мовляв, за співпрацю з ним навіть поплатився Ігор Коломойський.

Діяльність Фуксмана навіть потрапила до «Нью-Йорк таймс». Американські журналісти у 2000 році написали про кримінальну діяльність бізнесмена та його зв’язки у злочинному світі. Мовляв, його діяльністю зайнявся американський Мінюст, а також йому заборонили в’їзд до США. Через рік не захотіла бачити Фуксмана у себе на території і Україна. Ініціатором такого рішення стало керівництво СБУ, яке встановило, що фірма «Нордекс» (Фуксман є її віце-президентом) займалась незаконними постачаннями зброї, а також була причетна до валютних махінацій.

Також у 2001 році кримінальна поліція заборонила підприємцю в’їзд та територію Лазурного Побережжя, посилаючись на його незаконний бізнес. І от Борис Фуксман познайомився з Іриною Бережною. Говорять, що це саме скандальний бізнесмен прилаштував свою пасію до парламенту для того, щоб вона лобіювала інтереси його бізнесу. Сама жінка спростовує які-небудь інтимні зв’язки з Фуксманом та стверджує, що вони просто друзі. Тим не менш, їх часто бачать разом. Наприклад, у минулому році 7 березня, Ірина Бережна разом з олігархом відвідали Венецію, а саме: Бал Дожа. До речі, це задоволення не з дешевих. За даними туристичних агентів, білет на карнавал плюс вечеря коштує біля двох тисяч євро з людини. Правда, народний депутат Ірина Бережна відмітила, що запрошення на бал їх подарували, і вона навіть уявлення не має, скільки воно коштує.

Разом з матір’ю Оленою Бережною (відома фігура у Луганський області, юрист, очолює обласну Партію захисників Вітчизни, сповідує «помаранчеві» погляди, відома різкими заявами) створила декілька фірм. Серед них «Нотаріальна контора Ірини Бережної», «Експерт-груп» (займається операціями з нерухомістю), «Біг» (послуги на ринку цінних паперів), АН «Правовий центр нерухомості», «Олімп» (надає консультаційні послуги), «Спорттовари», туристична компанія «Скарабей», Інтернет-видання «Пік Україна». Тим не менш, Ірина Бережна стверджує, що поки займається політикою, управління компаніями передала своїм молодшим партнерам. Також вона не приховує, що багато депутатів вдаються до послуг фірм, які вона у свій час відкрила.

На мільйон

Народний депутат від Партії регіонів Ірина Бережна виглядає на мільйон, у прямому та переносному значенні цього слова. Вона любить красивий та дорогий одяг та аксесуари.

Наприклад, у неї є годинник Ralph Lauren за 136 тис. гривень. Також має слабкість Ірина Бережна й до сумочок. У неї є сумка Ralph Lauren за 17 тис. доларів. Одежу жінка воліє всесвітньовідомої марки Шанель. У Бережної є телефон, вона його прикупила від час кризи, Vertu. Він з ювілейної колекції Monogram Constellation, і вартість його, м’яко кажучи, вражаюча – 4,5 тис. євро. Все б нічого, але у всій цій красі Бережна ходить на роботу, тобто до Верховної Ради, і ще й стверджує, що живе на одну депутатську зарплату. Також вона відмітила, що майже всі народні обранці, які працюють у парламенті, також живуть виключно на зарплатню, а кількість олігархів у Верховній Раді складає всього 10 %. Вочевидь, депутатська зарплата дозволяє Бережній їздити на Mercedes-Benz SLK 200, відвідувати різні країни світу, а також міжнародні заходи.

Так, вона побувала на святкуванні дня народження Михайла Горбачова. За словами жінки, білет їй обійшовся у 500 тис. гривень. Потім вона додала, що їй перед самим відльотом подарувала ще 12 місць в одній з кращих лож. Вартість такого задоволення – 1 млн. гривень. Гроші не пахнуть. Хоча у Верховній Раді депутати спокійно можуть заробляти гроші й іншим шляхом. Наприклад, лобіюючи потрібні бізнесменам закони, чи навіть розсилаючи депутатські запити у різні інстанції. Ця заслуга, за різними даними, коштує 10-20 тис. доларів. Чому так дорого? Адже за допомогою запитів депутати можуть натиснути на потрібне міністерство чи відомство. Правда, для того, щоб запит був легітимним, за нього повинні проголосувати 1/5 від складу парламенту (якщо запит до Президента – 1/3). У суть запитів, говорять експерти, депутати особлио не вникають, а голосують за них пакетом.

Не пасе задніх, у бізнесі з розсилкою запитів та Ірина Бережна (більше 90% запитів пов’язаних з інтересами різних бізнес-структур). Наприклад, у 2009 році вона спрямувала запит у МВС та Генпрокуратуру з вимогами вивчити діяльність та притягнути до відповідальності керівництво компанії «Арт-Мастер» нібито за те, що вони присвоїли бюджетні гроші. Насправді, говорять експерти, нардепу Ірині Бережній надійшло замовлення від конкурентів фірми, які програли тендер. Основна задача депутата – натиснути на правоохоронні органи, щоб вони усунули конкурентів замовника.

Через рік, відмічають аналітики, Бережна Ірина Григоріївна навіть стала на бік рейдерів. Так у 2010 році, вона відправляє запити до Генпрокуратури та Президента України з вимогами відреагувати на факт рейдерського захоплення ЗАТ «Харківське підприємство з виробництва імунобіологічних та лікарняних препаратів «Біолік», «Сінбіас Фарма» та «ОнкоДженерікс». У цій історії вона ніби то встала на сторону рейдерів. Як повідомило керівництво «Сінбіас Фарма» Миколаю Азарову, ВАБ-Банк (Борис Фуксман там є членом наглядової ради) через свої офшорні компанії намагається захопити підприємство. Мова йде про кредит, який банк надає підприємствам, але їх керівництво відмічає, що всі борги були вчасно повернені, а банк і надалі висуває якісь претензії.

Також Ірина Бережна стала на бік рейдерів у справі про захоплення підприємства «Точмаш». Той же ВАБ-Банк через свою підконтрольну фірму «Боссем» купує пакет акцій підприємства та робить все для того, щоб поставки кольорового металу були призупинені. У результаті на підприємстві утворилися величезні борги по зарплаті. Підприємство бере кредит у ВАБ-Банку під свої активи. Банк під ці активи бере мільйонні кредити за кордоном, але не поспішає їх віддавати, у результаті підприємство доведено до плачевного стану. ЗМІ стверджують, що у цьому випадку ВАБ-Банк зазіхнув на 65 га землі у Донецьку, яка належать «Точмашу», та тисячі тон кольорового металу, який зберігається на складах підприємства.

Також депутат Ірина Бережна стала ярою противницею дубляжу російських фільмів українською мовою. Її та декількох її колег звинуватили у тому, що вона лобіює інтереси російського кінопрому, а також медіа-магната Бориса Фуксмана.

Деякі експерти відмічають, що Партія регіонів, у яку ніби протиснув Бережну Фуксан, моніторить справи жінки і, можливо, у списки на наступні парламентські вибори її не бере. Хоча саме Бережна Ірина Григоріївна показала відмінні результати переконання на виборах. Саме на її окрузі за Партію регіонів проголосувало 25% виборців. Так що, ймовірно, її досягнення й ораторські можливості візьмуть до відома і знову включать до списку.

Нотаріальна діяльність Ірини Бережної

Народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів Ірина Бережна зупинила нотаріальну діяльність у встановлений законом строк після обрання до Парламенту. Про це вона повідомила у соціальній мережі «Фейсбук», виклавши у підтвердження копії документів, інформує прес-служба ПР.

«Сьогодні у ЗМІ все частіше стала з’являтись інформація про те, що я нібито є депутатом-сумісником. Здогадуюсь, кому так хочеться видавати бажане за дійне, але зараз не про це. Зі всією відповідальністю заявляю, що розповсюджена інформація не відповідає дійсності. Після обрання народним депутатом я, як того й вимагає законодавство України, призупинила нотаріальну діяльність у встановленому законом строк», — відмітила Бережна.

Фотосесія у Playboy

У мережі Інтернет швидко розійшлися фото, де жінка, дуже схожен народного депутата України від Партії регіонів Ірину Бережну, знялася у фотосесії для еротичного журналу Playboy.

Ті знімки так і не отримали підтвердження того, що на них – саме Бережна Ірина Георгіївна, але ця інформація широко розійшлася з префіксом «скандал». Користувачі Інтернету запевняють, що на фото з журналу Плейбой жінка, дуже схожа на нардепа Ірину Бережну, насправді — шоуменка, модель та співачка Даша Астаф’єва з музичного гурту «Нікіта».

Бережная-плейбой-1

Бережная-плейбой-2

Бережная-плейбой-3

СІМ’Я

Бережна Ірина Григоріївна незаміжня, має дочку Даніелу.

Ходять чутки, що народний депутат України від Партії регіонів Ірина Бережна має зв’язки з бізнесменом Борисом Фуксманом.

Фото: uainfo.org

Поделиться
Комментарии (0)

Комментарии закрыты.

mediametrics