Фаріон Ірина Дмитрівна. Досьє №44/364

12.11.2015
8861

Фаріон Ірина Дмитрівна

Політик, громадський діяч. Член ВО «Свобода». Народний депутат України VII скликання

БІОГРАФІЯ

Фаріон Ірина Дмитрівна з’явилась на світ 29.04.1964 р. Уродженка м. Львів, де пройшло її дитинство.

Після школи вступила до Львівського державного університету ім. Франка, який вдало закінчила у 1987 році, отримав диплом філолога-українознавця.

Блоги, особисті сторінки:

Фейсбук: IrynaFarion

Особистий сайт: farion.info

КАР’ЄРА

Трудову діяльність майбутній народний депутат Ірина Фаріон почала у рідному університеті у якості асистента кафедри мовознавства.

Після захисту кандидатської дисертації у 1996 р. стала працювати у Львівському університеті «Львівська політехніка» доцентом на кафедрі українознавства.

Також написала близько сотні статей та випустила п’ять монографій.

У 1998 р. Фаріон Ірина Дмитрівна стала на чолі комісії з мов у Львівському університеті і тоді ж заснувала конкурс для студентів «Мова – твого життя основа», який потім проводився щороку.

Крім цього, отримала звання лауреата премії ім. О. Гірника (2004 р.) та Б. Грінченка (2008 р.).

ПОЛІТИКА

Ще з молодості майбутній нардеп України Фаріон Ірина Дмитрівна, не дивлячись на захоплення мовами, стала цікавитись політичними віяннями. Комсомолка у минулому, вона активно стала приймати участь у комуністичному житті країни. Тому весною 87-го Ірина Фаріон стала кандидатом у члени КПРС та отримала партійний квиток через рік. Це різко підняло її в очах однокурсників та викладачів ВУЗу, у якому вона навчалась, тому що вона була єдиною партійною студенткою.

Будучи причетною до комуністичної партії, Ірина Фаріон очолила лінгвістичну організацію, яка навчала та пропагувала російську мову іноземним громадянам. У 1991 р. після невдалого путчу ДКНС у серпні вона залишила рідну партію, чиї інтереси так завзято відстоювала до цього. І довгий час відмовлялася від своєї причетності до комуністів, до тих пір, доки їй не ткнули в обличчя компроматом з фактами та описанням всієї її діяльності у КПРС. Але це не завадило їй збрехати про те, що вихід з партії відбувся на декілька років раніше – у 1989 р.

У 2005 р. націоналістка Фаріон Ірина Дмитрівна потрапила у ряди ВО «Свобода» під керівництвом відомого націоналіста Олега Тягнибока. С того часу Ірина Фаріон стала активною пропагандисткою націоналізму в Україні. А наступні два роки вона просувала свою кандидатуру у нардепи Верховної Ради від своєї партії. У кінцевому рахунку, змогла стати депутатом обласної Ради у Львові у 2006 р.

У грудні 2012-го Ірина Фаріон стала народним депутатом Верховної Ради VII скликання. Очолила комітет з питань вищої освіти.

За результатами голосування у 2014 р. їй стати представником від народу у Парламенті так і не судилось. Народний депутат Ірина Фаріон змогла зайняти лише третє місце у своєму виборчому округу, поступившись Ірині Подоляк із «Самопомочі» та Валерію Веремчуку з ПР, що, звісно, її дуже засмутило.

КОМПРОМАТ

«Лекція» з дітьми у дитсадку

У 2010 р. Ірина Фаріон стала епіцентром гучного скандалу. Її ім’я з тріском прокотили по всім ЗМІ, радіо та телеканалам України. Справа у тому, що вона прийшла з візитом у дошкільний заклад (дитячий садок) Львову і стала знущатись над російськими формами імен дітей. Фаріон повідомила малюкам, що «Пєтя», «Міша», «Ваня» та «Маша», якщо не стануть «Петриком», «Михайликом», «Марійкою» повинні негайно збирати свої речі та залишити територію України. Але особливо вона посмакувала ім’я «Ліза», пояснюючи п’ятирічній дівчинці, що воно походить від слова «лизати». Довго вихователі приводили дітей до тями після цієї «незабутньої» зустрічі. А батьки, від обурення на відверті образи в адресу своїх чад не роздумуючи написали на члена ВО «Свобода» Ірину Фаріон заяву до суду та вимагали притягнути її до кримінальної відповідальності. Батьків підтримав депутат-регіонал Вадим Колесніченко, який також звернувся до Генпрокуратури з проханням покарати націонал-патріотку, яка з’їхала з глузду та влаштувала дискримінацію дітей за національною ознакою. Найцікавіше, що дії у дитячому садку викликали осудження навіть у представників Української народної партії, які побачили у цьому провокацію проти української мови.

Не україномовне населення – «українці-дегенерати»

Але це не зупинило бурхливу націоналістку Ірину Фаріон зі скаженим «дахом» на ґрунті русофобії. Далі – гірше! У червні того ж року, вона зробила заяву, що 14% жителів країни, які не володіють українською мовою, повинні сісти у в’язницю. На думку Фаріон Ірини Дмитрівни, вони психічно хворі, у них мутація свідомості та їм негайно потрібне медичне втручання. Вона відверто назвала не україномовних громадян «українцями-дегенератами». На цьому ґрунті у неї виник скандал з представником російської громади Віктором Бикановим, який обурився бажанням Ірини пересаджати половину громадян України.

Слухаєш пісні російською – звільнений!

У 2012 р. член ВО «Свобода» Ірина Фаріон закріпила свою славу скандалістки, ставши ініціатором чергової скандальної події. Проїжджаючи у громадському транспорті, вона вимагала від водія маршрутки виключити ненависне радіомовлення російською мовою. За відмову виконати вимоги, Ірина налетіла на недбайливого водія з образами. Той не поліз «за словом до кишені» та дав неврівноваженій пасажирці гідний опір. Ображена націоналістка Фаріон написала на нього заяву до управління громадського транспорту, після чого маршрутчик був звільнений за статтею.

Проти Фаріон не попреш

Це не єдине звільнення, яке виникло з ініціативи мстивої фурії. Через Фаріон Ірину Дмитрівну була звільнена голова Управління освіти Львову Надія Оксенчук, яка з необачності дала критичну оцінку Ірині як політику і, на додаток, закрила їй доступ у всі навчальні заклади міста.

Улітку 2012 року Партія Регіонів написала звернення до прокуратури з проханням розглянути висловлювання народного депутата Фаріон Ірини на предмет розпалювання нею міжнаціональних чвар, що є порушенням Конституції України.

У березні 2013 р. член КПУ Олександр Зубчевський подав заяву на Фаріон за образи, які вона йому написала під час засідання Верховної Ради. Суд зобов’язав образницю виплатити постраждалому 20 тисяч гривень морального збитку. Але Ірина рішення суду проігнорувала.

«Победа» — не «перемога»

Травень 2013-го – під час проходження траурного руху, присвяченого пам’яті жертвам Великої Вітчизняної війни, Фаріон Ірина Дмитрівна сказала такі гучні слова: «радянська «побєда» ніколи не буде українською «перемогою». Це дало привід голові Харкова Михайлу Добкіну назвати Фаріон «дебільною», а соціологи зійшлись у єдиній думці, що вона є спадкоємицею нацистів, адже тільки такі можуть заперечувати заслуги народу СРСР у війні проти фашизму.

Волинська різня – не трагедія для Фаріон

У червні 2013 р. нардеп Ірина Фаріон написала листа до СБУ з вимогами притягнути до кримінальної відповідальності 148 народних депутатів Парламенту, звинувачуючи їх у державної зраді, яку вона угледіла у їх зверненні до Сейму Польської Республіки визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Через два місяці вона отримала відповідь, що СБУ не бачить у діях депутатів ніякого складу злочину.

Також Ірина Фаріон закликає вбивати російськомовне населення, схвалюючи дії євромайданівців, які брали участь у спаленні мітингувальників у Будинку профсоюзів в Одесі у травні 2014 р. Мабуть, такі події збуджують збочену душу прихильниці фашистів, примушуючи її битись у припадках національного фанатизму, доходячи до несамовитості.

Знищити все російське!

У жовтні 2014 р. у Києві, де вона також цитувала Гітлера, Фаріон відкрито, привселюдно закликала до знищення всього, що пов’язано з Росією, будь то символіка чи люди – без різниці.

Фаріон проти Кузьми Скрябіна

Після звернення до президента України, написаного та виконаного Кузьмою Скрябіним, Ірина Фаріон була в числі тих, хто виступив за заклик зробити Кузьменка персоною нон-грату.

Фаріон проти Олеся Бузини

Але особливе обурення в українському соціумі викликало знущання Ірини Фаріон над загиблим письменником Олесем Бузиною, якого підло застрелили біля власного будинку 16.04.2015 р. Вона, не соромлячись, обізвала загиблого «дегенератом», «подонком» та «чортовим кодлом». Це викликало буквально шок у всій громади.

Націоналістка Ірина Фаріон одного разу приймала участь у телепередачі «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі Інтер, де їй довелося дискутувати з публіцистом Олесем Бузиною.

Кримінальна справа проти Ірини Фаріон

У липні 2015 р. з ініціативи Слідчого комітету Російської Федерації проти члена ВО «Свобода» Ірини Фаріон порушена кримінальна справа за статтею «розпалення міжнародної ворожнечі та підбурювання до масового знищення людей за національною ознакою».

СІМ’Я

Екс-народний депутат Ірина Фаріон двічі була заміжня. На даний момент Фаріон Ірина Дмитрівна знаходиться у розлученні. Від першого шлюбу з Остапом Семчишиним має дочку Софію 1989 р. н. З другим чоловіком Ігорем Фаріоном вона розлучилась у 2010 р.

Дочка націоналістки Ірини Фаріон пішла по стопах свої матері, ставши філологом українського напрямку, та входить до складу Молодіжного націоналістичного конгресу. У шкільні роки Софія мала оцінку «задовільно» з російської мови.

Також відомо, що батько Фаріон Ірини Дмитрівни родом з Соколя, що у Мостиському районі. А мати – жителька Львівської області, з села Бусовиська, яке знаходиться у Старосамбірському районі. Не дивлячись на нібито українські корні, Фаріон Ірина Дмитрівна – єврейка.

Є припущення, що Марта Фаріон, яка працює у США у мерії Чикаго, приходиться Ірині сестрою.

Поделиться
Комментарии (0)

Комментарии закрыты.

mediametrics