Романчук Микола Павлович. Досьє №44/342

23.11.2015
3299

Романчук Микола Павлович

Заступник Голови Миколаївської ОДА (з 28.07.2014). Губернатор Миколаївської області (2.03.2014 – 28.07.2014). Герой України

БІОГРАФІЯ

Романчук Микола Павлович з’явився на світ 18 квітня 1957 р. Уродженець Миколаївської області. Дитинство пройшло у Березнегуватському районі, у селі Новоукраїнка.

Після завершення навчання у Миколаївському суднобудівному технікумі у 1976 р. Микола Романчук вступив до Миколаївського кораблебудівного інституту, який вдало закінчив у 1985 р. та отримав диплом інженера-кораблебудівельника.

ЗВАННЯ, ЧИНИ, РЕГАЛІЇ

У 2001 році майбутній голова Миколаївської ОДА Романчук Микола Павлович отримав звання Заслуженого працівника промисловості в області суднобудування.

У 2003 р. Романчук став Почесним громадянином м. Миколаєва, а у 2005 р. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Також у 2003 р. він захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.

21.08.2007 р. Романчук Микола Павлович за особливі видатні заслуги перед Вітчизною отримав звання Героя України.

КАР’ЄРА

Працюючи на суднобудівному заводі «Океан», Романчук Микола Павлович став головою найбільшого цеху, який він вивів на передові позиції завдяки своєму вмінню керувати людьми. Йому на той момент було всього 30 років!

А у 1996 р. його призначили директором та головою правління всього заводу.

Восени 2000 р. завод «Океан» увійшов до складу голландської компанії «Дамен Шипярдс Груп».

А 2001 р. майбутній губернатор Миколаївської області Микола Романчук став гендиректором ВАТ «Дамен Шипярдс Океан».

ПОЛІТИКА

Його політична діяльність почалась у 2006 р., коли він вступив у партію «Наша Україна». Одночасно з цим Микола Романчук був обраний депутатом Миколаївської області від цієї партії.

У 2009 р. депутат Микола Романчук зайняв посаду голови обласного виборчого штабу Арсенія Яценюка від партії «Фронт Змін».

У 2012 р. Романчук Микола Петрович балотувався до Верховної Ради від партії «Батьківщина», але спроба виявилася невдалою.

У березні 2014 р. Микола Романчук став губернатором Миколаївщини. Але вже 26 липня того ж року Указом президента України він був звільнений з цієї посади та призначений віце-губенатором.

КОМПРОМАТ

У липні 2014 р. біля імені Миколи Романчука розгорівся гучний скандал. Справа у тому, що Ганна Еткіна, екс-віце-президент Waden Yards, компанії, у яку входив завод «Океан», зробила заяву про його причетність до незаконного виведення заводських активів. У заяві Еткіної детально описуються схеми, за якими це робилось.

Там було вказано, що на всіх договорах присутній особистий підпис Романчука. Дана заява завірена у нотаріуса та передана до правоохоронних органів для розгляду та порушення кримінальної справи.

Романчук Микола павлович за скоєне так і не відповів. Справу зам’яли.

СІМ’Я

Дані про родину віце-губернатора Миколаївської області Романчука Миколи Павловича відсутні.

Поделиться
Комментарии (0)

Написать комментарий

mediametrics